Aktuality

“Podívejte se, co a kde o mě píšou
nebo kam mě pozvali k rozhovoru.”

1212
V Evropském hospodářském a sociálním výboru jsme se na migraci podívali z trochu jiného úhlu. V Bruselu schválili mé stanovisko na téma Náklady neexistence migrace a neprováděné integrace - tedy co bychom si počali, kdybychom neměli (pracovní) migranty a kdybychom je nedokázali dobře integrovat. Podívejte se na záznam.
2511

I vaše závěť může pomoci

25.11. 2018 - 25.11. 2018
Skautská nadace Jaroslava Foglara byla založena díky několika štědrým odkazům a darům a spravuje odkaz dalšího z dárců, který ovlivnil mnoho generací mladých lidí u nás, včetně mě, Jaroslava Foglara - Jestřába.
1909
Na zářijovém plenárním jednání Evropského hospodářského a sociálního výboru jsme přijali stanovisko k Iniciativě EU pro boj s šířením dezinformací na sociálních sítích. Kromě toho, že jsme návrh Evropské komise podrobili poměrně velké kritice jako nedostatečný, se do stanoviska dostala řada mých návrhů, mj. podpora East Stratcom Task Force, která bojuje především s cílenými ruskými dezinformacemi.
1206
Téměř polovina mého života je spojena s Českou radou dětí a mládeže. O těch 20 letech jsme diskutovali s kolegy a kolegyněmi v Roztokách. Podívejte se na záznam.
2311
Na představení Indexu genderové rovnosti 2017 jsem měl 11. října možnost za EHSV diskutovat s experty na problematiku vícečetné diskriminace žen. Pouze v anglickém jazyce.
1002
Neformální vzdělávání mě díky skautingu provází 27 let a dlouhodobě se snažím o jeho uznávání. Přečtěte si rozhovor.
0302
Jak by k neformálnímu vzdělávání měli přistupovat zaměstnavatelé? O tom jsem mluvil na konferenci Evropské agentury pro odborné vzdělávání (CEDEFOP) v řecké Soluni. Pouze v anglickém jazyce.
0812
V letech 2015-2018 jsem se v Evropském hospodářském a sociálním výboru ujal role předsedy Sekce pro zaměstnanost, sociální věci a občanství. V článku jsem popsal, co mě tam čeká.
2903
V EHSV jsme nedávno hostili konferenci o roli svědomí a disentu při pádu Berlínské zdi. Měl jsem tu čet ji zahájit, a protože mi přišlo, že jim v programu chybí český pohled, trochu jsem zavzpomínal na roli svého někdejšího hradního šéfa Václava Havla. Záznam pouze v anglickém jazyce.
Pavel Trantina

Napište mi zprávu

 

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely vyřešení vašeho dotazu. Zásady zpracování osobních údajů